Ülemaailmne puuetega inimeste päev 2020

Valvame oma tervist
Vaata videot
Kas oled märganud, et oled hakanud rohkem muretsema oma tervise pärast? Kas see juhuslik köha või kõhuvalu on märk millestki tõsisemast? Kas tuleb testima minna? Mõned meist on oma tervise suhtes pidevalt valves: I tüüpi diabeetikud näiteks jälgivad veresuhkru taset 4 kuni 10 korda päevas, iga päev, terve elu vältel. 

Väärtustame liikumisvabadust

Vaata videot
On tüütu, kui saad kõne või tuled välismaalt ja sind sunnitakse 10-päevasesse koduisolatsiooni. Või kui tahad minna välja, aga kõik üritused on tühistatud. Liikumispuudega inimesed teavad seda tunnet hästi, sest kui maja ei ole lifti ega muu vajalikuga varustatud, ei pääse nad kõrvalise abita välja terve elu vältel. 

Kuulame ja oleme kuuldud

Vaata videot
Need, kes pole kordagi kogenud “hakkimist” videokõnes, pole ilmselt videokõnet kunagi teinud. Vaegkuuljad peavad aga tihtipeale küsima asju üle ka näost näkku rääkides, sest kui vestluskaaslane ei räägi selgelt või ei vaata otsa, tekivad jutuajamises lüngad. Terve elu vältel. 
 
Puuetega inimeste päeva kajastus meedias:
 
ETV Terevisioon 3.12
https://etv.err.ee/1194451/puuetega-inimeste-paev
 
Vikerraadio Huvitaja 3.12
https://vikerraadio.err.ee/1161331/huvitaja-rahvusvaheline-puuetega-inimeste-paev
 
Ja lõpetuseks - on rõõm tõdeda, et meie teema jõudis ka nii populaarsesse saatesse kui Vabariigi Valitsuse pressikonverents, sotsiaalminister Tanel Kiige vahendusel.
 
Sõnavõtt algab 20:18 (pressikonverentsil on ka viipekeele tõlge)

https://www.youtube.com/watch?v=aK5DAWYR06I&t=1463s
 
Ja veelkord: MEIE KAMPAANIA VIDOKLIPPE SAATE VAADATA, LAIKIDA ja  JAGADA SIIT: 
https://www.youtube.com/channel/UC2FzhI4RR9iBgz8HVH1w69g
 
 
Koduleht Elitec'st